Ku Chwale Wyklętych – turniej piłkarski

Stowarzyszenie FIA ma przyjemność wesprzeć inicjatywę turnieju piłkarskiego „Ku Chwale Wyklętych”, która odbędzie się 1 marca w Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

Hol

Turniej jest organizowany przez olsztyńskich licealistów z XI LO: Piotra Potrzuskiego, Piotra Perkowskiego, Krzysztofa Szczerbowskiego, Joannę Huk i Piotra Kwiatek.
Wydarzenie ma na celu zapoznać młodszych odbiorców z sylwetkami niezłomnych postaci, które wykazując się odwagą i niesamowitym kodeksem moralnym, walczyły o polską suwerenność w trakcie i po II Wojnie Światowej.

Informacja od organizatorów:
„Nasz projekt społeczny będzie łączyć ze sobą wydarzenie sportowe – turniej piłki nożnej, z promowaniem wiedzy o narodowych bohaterach, jakimi są Żołnierze Wyklęci. Zamierzamy zorganizować spotkanie, na którym ugościmy kombatantów z województwa warmińsko-mazurskiego lub historyka. Kulminacja projektu nastąpi 1 marca, w Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, kiedy kilka drużyn nazwanych od nazwisk bohaterów, stanie ze sobą twarzą w twarz w rozgrywkach o medale, oczywiście na oczach kombatantów Narodowych Sił Zbrojnych i Armii Krajowej.”

Turniej odbędzie się 1 marca na hali w Gimnazjum nr 11 w Olsztynie, przy ul. Jagiellońskiej 8. Prawdopodobnie odbywać się będzie w godzinach 10-16. Otrzymaliśmy wsparcie m .in. Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, Towarzystwa Miłośników Wołynia i Polesia, Fundacji Łączka, Fundacji Niepodległości, Prezydenta Miasta Olsztyna Piotra Grzymowicza, marki odzieżowej Real Heroes, Stowarzyszenia Obronnego FIA oraz firmy R-GOL. Uzyskaliśmy patronaty medialne m. in Expressu Olsztyn, Kuriera Olsztyńskiego, portalu wmeritum.pl oraz Stomil.olsztyn.pl. W turnieju zagra 12 pięcioosobowych drużyn, które nazwiemy od pseudonimów Żołnierzy Wyklętych. Każdy z uczestników turnieju (graczy) otrzyma tuz po nim unikalną koszulkę wydarzenia. Pomiędzy poszczególnymi meczami pojawiać się będzie historyk, który będzie przedstawiać sylwetki najbardziej znanych Niezłomnych. Odbędą się także konkursy podczas których będzie można wygrać atrakcyjne nagrody.

Więcej informacji:
https://www.facebook.com/kuchwalewykletych
http://kuchwalewykletych.keed.pl/