Podstawą działania FIA jest stałe dzielenie się wiedzą i doświadczeniami. Jesteśmy otwarci na ludzi, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności i są gotowi na nowe wyzwania.

Chcę zobaczyć czy to dla mnie

Jeśli masz obywatelstwo polskie i ukończone 16 lat (średnia wieku w FIA to ok. 30) to możesz starać się o przyjęcie do FIA.

Zarejestruj się na FORUM FIA. To nasze podstawowe narzędzie komunikacji. Przez forum udostępniane są zarządzenia przygotowawcze i rozkazy bojowe. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie szybko przekazać informacje organizacyjne dużej liczbie osób. Ponadto forum jest źródłem wiedzy merytorycznej. Jeśli czegoś nie wiesz, to właśnie tam najszybciej otrzymasz odpowiedź.

Uwaga: Rejestrując się na forum wybierz pseudonim, który będzie zastępował Ci imię. W FIA jak w partyzantce, nie używamy imion tylko pseudonimów. Zadbaj o to, żeby był łatwy do zapamiętania i wymówienia. Nie utrudniaj życia innym nadając sobie pseudonim „Dobiesław78” albo „Sh3at3n”.

Po zarejestrowaniu się otrzymasz na forum dostęp podstawowy. Kiedy staniesz się kadetem – dostęp poszerzony, a po ukończeniu okresu szkoleniowego – pełny.

Wybierz Oddział Terenowy FIA, do którego będziesz chciał dołączyć i skontaktuj się z nim poprzez odpowiedni adres rekrutacyjny. Napisz coś o sobie i pytaj, jeśli będziesz miał wątpliwości. Dowiedz się o dacie najbliższego szkolenia i umów się na najbliższe spotkanie.

Przyjdź na SZKOLENIE PODSTAWOWE. Raz w miesiącu odbywają się szkolenia, na które można dołączyć i zobaczyć jak wygląda trening w wykonaniu FIA. Jeśli nie posiadasz repliki, zgłoś się do dowódcy swojego OT by dostarczył ci jakąś z naszego arsenału (ilość ograniczona) lub wypożycz w najbliższym sklepie – np. tu PX Militaria.
Stawiając się w miejscu szkolenia, obowiązkowo należy zabrać:

 • mundur w kamuflażu (obojętnie, jakiego wzoru),
 • dowolną replikę broni,
 • obuwie wojskowe (z cholewką powyżej kostki),
 • nakrycie głowy,
 • atestowane okulary ochronne,
 • czerwoną i żółtą chustę,
 • przekąskę i coś do picia (8 h szkolenia),
 • mały plecak lub zasobnik przy pasie.

Udział w takim szkoleniu da Ci odpowiedź na pytanie „Czy to jest dla mnie?”.

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, na które odpowiedzi nie znajdziesz na forum, przeczytaj stronę FAQ lub napisz na adres rekrutacja@fia.com.pl.
Jeśli nie masz, możesz przejść do następnego kroku.

Jestem zdecydowany

Po swoim pierwszym Szkoleniu Podstawowym będziesz mógł wziąć udział w dwudniowych Warsztatach Taktycznych – o dacie, miejscu i wymaganym ekwipunku dowiesz się od swojego dowódcy. Na Warsztaty zjaw się z wypełnioną deklaracją oraz dowodem osobistym celem weryfikacji danych.

Jeśli po zakończeniu Warsztatów Twoja determinacja nie osłabnie, przekaż deklarację dowódcy swojego OT, a on następnie przekaże ją do Pionu Kadr. W ciągu kilku do kilkunastu dni zbierze się zarząd i uchwali uchwałę o przyjęciu nowych członków. O przyjęciu zostaniesz powiadomiony na adres e-mail podany w deklaracji. Należy wtedy opłacić składkę członkowską oraz pobrać KARTĘ WYSZKOLENIA, na której instruktorzy będą wpisywać Ci zaliczenia poszczególnych partii materiału. Na zaliczenie karty masz 12 miesięcy od momentu przyjęcia.

 


Dane Osobowe

 1. administratorem danych osobowych jest STOWARZYSZENIE FIDELES ET INSTRUCTI ARMIS – WIERNI W GOTOWOŚCI POD BRONIĄ (zwane dalej „SFIA”) z siedzibą w Warszawie (adres: UL. ALTERNATYWY 7/174 02 – 775 WARSZAWA); kontakt z administratorem możliwy jest pod wskazanym adresem lub poprzez niniejszą stronę internetową,
 2. dane osobowe są zbierane i przetwarzane przez SFIA wyłącznie w celu i zakresie niezbędnym do wykonania ustawowych i statutowych zadań SFIA, w szczególności w przypadku ubiegania się o członkostwo w SFIA,
 3. dane osobowe będą udostępniane przez SFIA innym podmiotom wyłącznie w przypadkach przewidzianych przepisami prawa lub za zgodą osoby podającej dane osobowe,
 4. gromadzone są jedynie dane osobowe podane dobrowolnie; nie ma obowiązku podania swoich danych osobowych, jednakże odmowa ich podania uniemożliwia staranie się o członkostwo w SFIA i może uniemożliwić wykonanie statutowych zadań SFIA wobec osób odmawiających podania niezbędnych danych osobowych i niebędących członkami SFIA,
 5. każdemu, kto podał SFIA swoje dane osobowe, przysługuje prawo dostępu do treści podanych danych osobowych oraz prawo do ich poprawienia oraz żądania ich usunięcia,
 6. zgromadzone dane podlegają starannej i należytej ochronie, zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Warto przeczytać

REGULAMIN REKRUTACJI
REGULAMIN UMUNDUROWANIA I WYPOSAŻENIA