Tygodnik Podlaski o Red River

TygodnikPodlaski

Tygodnik Podlaski zamieścił obszerny materiał o milsimie Red River.

Echa udanej imprezy nie milkną. Tygodnik Podlaski zamieścił obszerny artykuł o RR, zasadach i ogólnych założeniach ASG. Pojawiła sie tez informacja o biorących udział w imprezie Teamach.

TygodnikPodlaski

W artykule możemy przeczytać min:

Konflikt był nieunikniony.

Polska decyduje się zainstalować system antyrakietowy na terenie bialskiego lotniska. Zaostrzają się stosunki z naszymi sąsiadami zza wschodniej granicy. Wciąż wzrasta napięcie. Strona przeciwna wzmaga działania wywiadowcze. Żeby zapobiec konfliktowi pojawiają się wojska ONZ.

Dowództwo NATO wzmacnia siły Polskie w celu uniemożliwienia przenikania sił wywiadowczych Wspólnoty Niepodległych Państwa. W sobotę nad ranem zestrzelono rosyjski samolot szpiegowski krążący nad naszym terytorium. Wcześniej jednak załodze udało się katapultować. Na terenie Portu Lotniczego w Białej Podlaskiej zostaje ogłoszony alarm bojowy. Granica zostaje zamknięta i uszczelniona. To nie fragment kolejnej książki Toma Clancy tylko scenariusz symulacji militarnej Red River. Huk, strzały i ludzie uzbrojeni po zęby. Bialskie lotnisko zamieniło się w teren największej tego typu imprezy w naszym regionie. Celem strony polskiej było niedopuszczenie do zniszczenia instalacji rakietowej oraz zapobieganie działaniom wywiadowczym wroga. Zabezpieczali mosty, patrolowali granicę i ochraniali obiekty strategiczne. Przeciwnik jednak nie zamierzał poddać się bez walki. Rozpoczął działania. Zaczął od zdobycia mostu. Dobra organizacja zaczyna przynosić zamierzone efekty. Krok po kroku wojska WNP zdobywają przewagę. Ostatecznie nocą zwycięsko szturmują polskie pozycje. Gra została zakończona. W symulacji uczestniczyło 13 grup z całej Polski. Po stronie rosyjsko białoruskiej udział brał Szwadron c, Bobry wojny, FIA, Spartan oraz Snieżnyj bars. Strona polska składała się z następujących ekip: Tower guards, Red coats, R.I.R, 6-th, 1RPIMA, Smrh Żelazny orzeł. W barwach ONZ wystartowali organizatorzy z bialskiego klubu asg – Szerszeń

 

Plotka głosi ze dowódca strony BY FIA Agapow został lokalnym idolem nastolatek  Białej Podlaskiej i okolic (z naciskiem na okolice Białej Podlaskiej. przyp. red)

Zaprzyjaźniony reporter doniósł również, że cytuję – Doszły mnie słuchy o zorganizowanych grupach niewiast podchodzących już pod Wa-wę celem ujęcia i wykorzystania złotoustego Agapowa z gazety ;) w czołowej grupie pościgowej zauważono 68 letnią dziewicę Halinę z Kobylan z transparentem �Muj Ci On�

podobno … za mundurem "panny" sznurem. 

Jak widać FIA nie straszne sa żadne nowe wyzwania!  Redakcja czeka na zdjęcie owej tajemniczej Haliny. Jak tylko się pojawi na pewno o tym napiszemy.

Fia SzacH