20120128-29 Nuclear Winter Night – gra militarna

Termin: 28-29 stycznia, noc z soboty na niedzielę, gdzina 21:00 do 4:00
Miejsce: Poligon Rembertów

Zapraszamy na grę militarną Nuclear Winter Night. Gra osadzona jest w realiach postnuklearnej zimy i prowadzona w ekstremalnie ciężkich warunkach. Mamy nadzieję że pogoda dopisze i zafunduje nam takie. To doskonała rozrywka i sprawdzian dla tych którzy chcą zobaczyć ile są w stanie wytrzymać. Na pewno nie zabraknie emocji i adrenaliny.

Więcej na temat zasad znajdziesz TU.

Czego można nauczyć się na Nuclear Winter Night

Przygotowanie do bytowania w warunkach zimowych.

Należy być przygotowanym na ok 8h ciągłego działania w temperaturze od 0 do -30 stopni. (dokładną prognozę będziemy śledzić tuż przed imprezą mam nadzieję że nie trafi nam się pogoda wiosenna). Należy pamiętać że będąc w ruchu nie odczuwa się dotkliwie niskiej temperatury ale po zatrzymaniu szybko można się wychłodzić. Regulacja temperatury poprzez nakładanie i zdejmowanie kolejnych warstw ubrania. Z drugiej strony wszystko co ze sobą zabieramy trzeba przez cały czas gry nosić ze sobą.
Dobrze jest zabrać termos z piciem i coś do przegryzienia w trakcie działań. Jeśli będą chmury i będzie leżał śnieg można spodziewać się bardzo dobrej widoczności w nocy. Światła miasta odbijające się od chmur sprawiają że widoczność w nocy może sięgać nawet 200m.
Trzeba też pamiętać że walka w warunkach zimowych to nie spacerek. Ogień prowadzi się z postawy klęcząc lub leżąc. Można się spodziewać że ubranie przemoknie. Ciężkie warunki dotkną z pewnością również wasze repliki. W niskich temperaturach awaryjność jest znacznie większa. Warto zaopatrzyć się w zapasową baterię a może i replikę.

Kompania w Natarciu

Udzielanie pierwszej pomocy (RED System)
System ran wymusza odpowiednie zachowanie po postrzale. Może to wymagać od gracza spędzenia chwili leżąc na śniegu. Zgodnie z zasadami, osoba która nie chce leżeć może oznaczyć się off-game ale wyklucza ją to całkowicie z gry.
Opatrunki założone rannemu są weryfikowane przez medyków rozmieszczonych po dwóch stronach terenu gry. Jeśli opatrunek został sporządzony niedbale ranny umiera.
System ran wymusza również skalkulowanie decyzji czy warto czy nie warto nawiązać ogień z napotkanym przeciwnikiem.

Kompania w Natarciu

Służba patrolowa i wartownicza (utrzymanie strefy demarkacyjnej)
Osoby które zdecydują się „wstąpić do armii” muszą być przygotowane na to że przyjdzie im służbę na odcinku który może wydawać się wyłączony z akcji. Praktyka pokazuje że jeśli nie utrzymuje się na posterunku stałego poziomu koncentracji można miec przykrą niespodziankę kiedy po 3 h oczekiwania nieprzyjaciel zlikwiduje nasz posterunek w ciągu 3 min. Żeby nie popaść w monotonię jest też służba patrolowa. Dowódca musi przygotować grafik rotacji na posterunkach i patrolach a także wyznaczyć odwód który w razie otwartego ataku wesprze walczący odcinek.
Normalna żołnierska robota która jednocześnie będzie utrudnieniem w realizacji zadań strony przeciwnej.

Maskowanie w warunkach zimowych.
Jeśli nie chce się zbyt wcześnie zakończyć gry warto zainwestować w odpowiednie maskowanie. Maskalat, biała farba maskująca wydają się być elementem niezbędnym mogącym decydować czy misja zakończy się sukcesem.

Kompania w Natarciu

Przemieszczanie się w warunkach zimowych
Szybkość przemieszczania się w terenie może mieć kluczowe znaczenie. Dopuszczone są narty biegowe, rakiety śnieżne, skutery śnieżne – słowem wszystko co może służyć do przemieszczania się w warunkach bojowych po terenie gry. (trzeba zaznaczyć że jazda na skuterze śnieżnym nie czyni kuloodpornym)