Słownik

ASG – Air Soft Gun – gra militarna polegająca na tym że grupa ludzi biega po terenie i strzela do siebie z różnej maści replik broni małymi kompozytowymi kulkami.

 

FIA -Oddział ASG. Korzysta z umundurowania Bundeswehry, używa broni bloku wschodniego.

N2 – Opuszczona baza wojskowa w Nadarzynie

Jagercon – Cykliczna impreza ASG organizowana przez Jagera

FPS – feet pre second – prędkość wylotowa kul w broni ASG.

Do 250 FPS – prędkość rzuconej śnieżki, broń nadaje się do walki w pomieszczeniach bo nie wyrządza szkody. W lesie gracze wyposażeni w taką broń służą jako mięso armatnie, słabość uzbrojenia muszą nadrabiać mobilnością.

Od 250 do 350 FPS – wartość średnia zapewniająca równowagę między dobrą zabawą a bezpieczeństwem. Można walczyć w pomieszczeniach ale strzelenie do kogoś z bliska kwitowane jest ciągiem niecenzuralnych słów. W lesie zapewnia dobrą zabawę pod warunkiem że pozostali gracze nie są wyposażeni w gnaty z następnej grupy…

…od 350 do 450 FPS – Obszar mocy dostępny po tuningu broni lub dla wypasionych "stocków" (powyżej 1500 zł). Zapewnia dobrą zabawę w lesie. W pomieszczeniach – groźne, może się zdażyć że pękną od nich gogle albo kulka przetnie skórę.

Od 450 do 600 FPS – Karabiny wsparcia lub snajperki – wyposażone w kulki o masie 0,3 grama działają jak wiatrówka. Można nim zabić drobne ptactwo i zwierzęta. W pomieszczeniach można je tylko przechowywać. W lesie służą do "przyciskania" nieprzyjaciela z dużej odległości.

Od 600 do 750 FPS – Patrz link Repilka 750

OPFOR – Opposing Force – siły nieprzyjaciela.
BW – skrót od nazwy Bundeswehr 
AEG – Airsoft Electric Gun – broń do ASG na baterie. Oprócz wspomnianej w ASG występuje również broń sprężynowa i gazowa.
MILSIM – Military Simulation – gra ASG polegająca na wiernym odtwarzaniu działań wojskowych.

 

 

Słownik

ASG – Air Soft Gun – gra militarna polegająca na tym że grupa ludzi biega po terenie i strzela do siebie z różnej maści replik broni małymi kompozytowymi kulkami.

 

(więcej…)