Kurs Bazowy FIA

Rozwijamy się i zmieniamy. Zmienia się również system szkolenia jaki prowadzimy w FIA.

Uruchamiamy Kurs Bazowy który jest kompleksowym programem szkoleniowym przygotowującym osoby nie związane z wojskiem do wykonywania zadań wojskowych i do współpracy z wojskiem.   Kurs bazowy to 3 semestry zajęć realizowanych w trybie weekendowym i wieczorowym w rejonach działania oddziałów terenowych FIA.

W kursie biorą udział kadeci FIA, oraz osoby które do 31 sierpnia 2017 zapiszą się do FIA. Po tym terminie rekrutacja zostaje zawieszona do 1 stycznia 2018 kiedy rozpisany zostanie nabór na kolejną edycję Kursu  Bazowego. Żeby wziąć udział w kursie nie trzeba mieć specjalnego przygotowania ale należy:

dysponować czasem – patrz harmonogram kursu bazowego;

dysponować pieniędzmi – na pokrycie kosztów szkolenia i wyposażenia;

dysponować energią – żeby wstawać rano, w pogodę i niepogodę realizować ciężkie ćwiczenia militarne.

Kurs rozpoczyna się 1 września 2017 i kończy się w styczniu 2019 roku.  Jeśli przejdziesz ten kurs będziesz konkretnym gościem z umiejętnościami i doświadczeniami. Takim który nie boi się wyzwań i zaciskając zęby napiera do przodu. Jeśli nie, będziesz miłym „pączusiem” siedzącym z pilotem przed telewizorem.

Harmonogram

To prawie 500 godzin zajęć z zakresu wojskowości plus minimum 180 godzin poświęconych na swoją kondycję. Po tym wszystkim będziesz innym człowiekiem.

Kurs bazowy opiera się o wiedzę którą gromadzimy i adoptujemy do naszych realiów. Niektórzy z was mieli szansę zapoznać się z naszym materiałami szkoleniowymi jak Podręcznik Wyszkolenia Strzeleckiego wiecie więc, że ograniczamy się do technik które działają i są sprawdzone. Nie pompujemy wam wiedzy która jest kopią Podręcznika Rangersa z lat 90tych tylko procedury które zadziałają tu i teraz.

Podręczniki i materiały szkoleniowe będą dostarczane kursantom w trakcie procesu szkolenia.

Koszt kursu to 75zł miesięcznie. Co daje w przybliżeniu cenę 2,30 / godzinę szkoleniową (sic!). Zgromadzone środki w całości przeznaczane są na cele statutowe Stowarzyszenia FIA.

Każdy semestr kończy się sesją egzaminacyjną. Na koniec kursu uzyskuje się certyfikat zaświadczający ukończenie Kursu Bazowego.

Program Kursu Bazowego jest zgodny z wymaganiami programu Paszport MON. Komponent zgłoszony przez FIA na ostatnim audycie prowadzonym podczas manewrów Combat Alert zdobył najwyższą notę ze wszystkich organizacji proobronnych. Zobacz dokument opisujący Kurs Bazowy i zapisz się już dziś. Zegar tyka. Następny nabór za pół roku.

Otwórz dokument Kurs Bazowy FIA

Żeby zapisać się na Kurs Bazowy musisz być członkiem FIA – Wstąp do FIA.

Do zobaczenia w polu!
FIA Agapow